Hvor har vi optrådt?

Herunder følger en liste over nogle af de steder vi har optrådt. Nogle af dem er klikbare til en nærmere forklaring.
Men her øverst fem links til noget der har betydet mere for os end det meste...


2013

Endnu ikke opdateret...

2012

  • ELNIS, Jul i Nordkraft
  • Hilmer Halmkvist på Gammeltorv, Aalborg Citys julemarked
  • Børnehaven Kridthuset, Løgstør
  • Smedegaarden, Aalborg
  • Byplanvejen Skole
  • Farsø Efterskole
  • Als Skole
  • Kongerslev Gymnastikforening
  • Mellervangskolen
  • Onsild Messen
  • Østhimmerlands Efterskole
  • Hobro Efterskole
  • Christinelystskolen, Lemvig
  • SOSU skolen, Grenå
  • Hjørring City
  • Vadum Skole
  • Skibsted Skole
  • Kongensgaard Efterskole
  • Hinnerup, 150 års byjubilæum
  • Vesterkæret Skole, Aalborg, Cirkusprojekt
  • Høreforeningens 100 års jubilæum, Nordkraft, Aalborg
  • Kangamiut Seafood A/S, Dronninglung
  • Lyngbjerggaardskolen
  • Nr. Sundby Bank, Open By Night
  • Frederikshavn Produktionsskole
  • Børnefestival, Frederikshavn
  • Høstfestival, Hammer Bakker
  • Skipperdag, Svenstrup
  • Børnehaven Fuglereden, Gudumholm
  • Nørholm Idrætsforening
  • Ålbæk gymnastikforening
  • Hasseris bolig selskab, Skalborg
  • Cirkusprojekt Lejerbo, Thisted
  • Cirkusprojekt, Hanstholm Asylcenter
  • Halk Strand Camping
  • Sandskær Strand Camping
  • Dokkedal Camping
  • Cirkusdag, Axeltorv, Næstved
  • Uldslev Strand Camping
  • Svalereden Camping, Sæby
  • Blommehaven Camping, Århus
  • Pandrup By Night
  • Tranum Byfest
  • Familiekursus, Rønde Højskole
  • Cirkusskole, Aktiv sommer, Huset, Aalborg
  • Cirkusskole i Rold; Rebild og Mariagerfjord kommuner
  • Esbjerg, gadeshows i Kongensgade
  • Byfest Ulsted
  • Byfest Sulsted
  • Børnehaven Møllegården,Hjallerup
  • Cirkusprojekt, Ulsted
  • Gistrup Dagtilbud
  • Grindsted Bibliotek, indvielse
  • Huset, Aalborg, 100 års fødselsdag
  • Klubben Gl. Kongevej, Nr. Sundby
  • Sillebroen Shoppingcenter,Frederikssund
  • Rebild Kulturuger, Arden
  • Rollerock, Ølgod
  • Filstedvejen Skole
  • Ertebølle Camping
  • Børnekarneval, Gistrup
  • Speedwedding, Aalborg Karneval
  • Børnekarneval, Aalborg Karneval
  • Aalborg Zoo
  • Vorup Gymnastikforening
  • Karolinelund, Aalborg, indvielse
  • Brønderslev Bibliotek
  • UCN Læreruddannelsen, Aalborg, personaledag
  • Børnehaven Bjørnbakhus, Viby
  • Kunsten, Aalborg
  • Langholt Skole
  • Børneborgen, Brørup
  • Hjørring Cityforening
  • Bjerringbro Bibliotek
  • Viborg Bibliotek
  • Vestbjerg Sportsdisco
  • Nøvling Skole
  • Almind Gymnastikforening
  • Nr. Åby Håndboldklub
  • Seminarieskolen, Aalborg, Trivselsdag
  • Gjøl Gymnastikforening
  • Solbjerg Bibliotek
  • Tranbjerg Bibliotek
  • Beder-Malling Bibliotek
  • Kolt-Hasselager Bibliotek
  • Blenstrup Hallen
  • Ulsted Hallen, Fastelavnsfest
  • Spar Nord, Aalborg, Fastelavnsfest
  • Understed Borgerforening, Fastelavnsfest
  • Nykøbing Sjælland Bibliotek
  • Asnæs Bibliotek
  • Boligforeningen Rødegårdsvej, Odense
  • Juniorklubben, Præstbro
  • Hellum Skole
  • Trekanten, Aalborg Øst
  • Bofællesskabet Bondebjerget Odense
  • Cirkusprojekt Bh.Sonjavej, Aalborg
  • Halvorsminde Efterskole

2011

  • Tofthøjskolen, Storvorde
  • ELNIS på gaden i Kerteminde
  • ELNIS i Børnehaven Smedegaarden
  • ELNIS, Jul i Tarm
  • Juletræsfest, Danoline, Hobro
  • ELNIS, Jul i Nordkraft
  • ELNIS på gaden i Roskilde
  • ELNIS på gaden i Ringsted
  • Hilmer Halmkvist på Gammeltorv, Aalborg Citys julemarked
  • Børnehaven Kridthuset, Aalborg
  • Onsild Messen
  • Vestermarkskolen, Aars
  • Den Gamle Varieté, Jammerbugt
  • No Limits Festival, Nordkraft, Aalborg
  • Eventyrfortælling, Hjørring Bibliotek
  • Undervisning, SOSU Grenå
  • Konference, De Frivilliges Hus, Nordkraft, Aalborg
  • Billund Bibliotek, 75 år
  • Børnekulturnat i Mariager Fjord Kommune
  • Vestbjerg Sportsdisko
  • Byfest, Klokkerholm
  • Stolpedalsskolen, Aalborg, 75 år
  • Inspirationsdag, Hornslet
  • Skørping Varmeværk
  • Børnekulturfestival, Skagen
  • Aalborg Øst dagen
  • Kulturdøgn i Aalborg
  • Hørby-Dybvad Skole, 50 år
  • Dussen, Sulsted Skole
  • Sommerfest på Sødisbakke, Mariager
  • Ullits Skole, 50 år
  • Vejfest, Gøgeurtvej, Vodskov
  • Læringslørdag, Aalborg
  • Europæisk Middelalderfestival i Horsens
  • Indvielse, Farstrup Skole
  • Høstfestival, Hammer Bakker
  • Byfest, Gårdslev
  • Cirkusdag, Bygholm Camping
  • Cirkusprojekt, Brønderslev
  • Odder Strand Camping
  • Pandrup Open By Night
  • Cirkusdag, Blommehaven Camping
  • Familiekursus Rønde Højskole
  • Cirkusprojekt, Klokkerholm
  • Mariager Børnefest
  • Sommerfest i Tranum
  • Vadum Børnehave
  • Aktiv Sommer, Huset, Aalborg
  • DGI-festival, Hobro
  • Cirkusprojekt på Gudum Skole
  • Byfest i Farre
  • Byfest i Lem, Randers
  • Børnehaven Møllegården, Hjallerup
  • Filipskolen, Aalborg
  • Bjørnbakhus, Viby J.
  • EM for U-21, Gammeltorv, Aalborg
  • Cirkusdag på Ertebølle Strand Camping
  • Børnehaven Nørholmsvej
  • Børnehuset 100 meter skoven, Skørping
  • Open By Night, Ribe
  • Open by Night, Brønderslev
  • Byfest Storvorde
  • Bofællesskabet Bondebjerget, Odense
  • Klovnefestivalen i Svendborg
  • Børnekarneval, Aalborg
  • Børnehuset Himmelblå, Dronninglund
  • Dagplejedag Ebeltoft
  • Skovbørnehaven i Skørping
  • Nøvling Cup
  • Mellervangskolen
  • Foreningen Grønlandske Børn
  • Himmerlandscentret Idrædsefterskole
  • Hans Egede Kirke, Aalborg
  • Ferslev Skole, 50 år
  • SFO Bagterp Skole
  • Esbjerg Bibliotek
  • Ikast Bibliotek
  • Brande Bibliotek
  • Viby Bibliotek
  • Holstebro Bibliotek
  • Struer Bibliotek
  • Karensmindeskolen
  • Indvielse Dronninglund Bibliotek
  • Vrå Skole, 100 år
  • Trommen, Hørsholm
  • Personalearr. Sødisbakke, Mariager

2010

  • Hilmer Halmkvist på gammeltorv, Aalborg City
  • Elnis, Stjernehuset, Randers
  • Elnis, Julemarked, Nordkraft
  • Elnis, Hadsten Bibliotek
  • Elnis, Hinnerup Bibliotek
  • Elnis, Nykredit, Aalborg
  • Elnis, Stjernebutikkerne, Roskilde
  • Elnis, Julefest, Cubic, Brønderslev
  • Elnis, Skive Handelstandsforening
  • Julefest, ØBG, Silkeborg
  • Farsø Efterskole
  • Onsildmesse, Onsild
  • Temadag, Østjylland Kulturring
  • Hjallerup Handelstandsforening
  • Spil Dansk Dag, Vrå
  • Hadsten Bibliotek
  • Ulstrup Bibliotek
  • Eventyrfortælling, Åbybro Bibliotek
  • Eventyrfortælling, Pandrup Bibliotek
  • Grenå Bibliotek
  • Fjerritslev Bibliotek
  • Brovst Bibliotek
  • DR Nordjylland og Port 2010, Kedelhallen, Aalborg
  • Indvielse af nyt Børnebibliotek, Randers
  • Pecha Kucha Night, Huset, Aalborg
  • Viborg Bibliotek
  • Læringslørdag, Aalborg
  • Familier i Forening, Åbybro
  • Blå Kors, Arden
  • Kildemarked, Vigersted
  • Markedsdag, Løvvangen, Nørresundby
  • Thisted Bibliotek
  • Dome O, Facinations Festival, Smidie
  • Bjerget Efterskole
  • Fjordens Dag, Mariager og Hobro
  • Rebild Kulturuger
  • Det Beskyttede Værksted, Løgstør
  • Serietronic, Støvring
  • No Limits Festival, Skråen, Aalborg
  • Venø Efterskole
  • Århus Festuge
  • Kulturfestival på Ginge, Brønderslev
  • Tranum Skole
  • Tange Sø Folk Festival
  • Vester Hornum Skole
  • Døvblindecenteret, Aalborg
  • Neurodan, Aalborg
  • Den Økologiske Have, Odder
  • Ulsted Byfest
  • Boligselskabet Rørmosen, Roskilde
  • Skovsgaard Byfest
  • Cirkusskole, Jammerbugt
  • Dyrskue, Læsø
  • Cirkusskole, Brønderslev
  • Cirkusskole, Asaa
  • Grindsted Bibliotek
  • Billund Bibliotek
  • Cirkusskole, Aktiv Sommer, Aalborg Kommune
  • Vebbestrup Byfest
  • Gudum Skole
  • Møllegaarden, Hjallerup
  • Fjerritlev Skole
  • Cirkusdag, Dansk Røde Kors
  • Læsø SFO
  • Byfest, Agersted
  • Hasseris Bymidte
  • Byfest, Sønderholm
  • Stafet for Livet, Randers
  • Center for Undervisningsmidler
  • 100 års fødselsdag i Hvalpsund Brugs
  • Ranum Efterskole
  • Mølledag i Ulstrup
  • Hjallerup Marked
  • Cirkusdag, Limfjordsskolen
  • Karneval i Aalborg
  • Battle of Carnival, Aalborg
  • Open By Night, Støvring
  • Legepatrujlen, Brønderslev
  • Børnekarneval, Aalborg
  • Aktivitetshuset, Brønderslev
  • Sindal Marked
  • Venø Efterskole
  • Arden Kulturhus
  • Hadsund Bibliotek
  • Mariager Bibliotek
  • Hobro Bibliotek
  • Korskroen Hestemarked
  • Cirkusprojekt i Kærdussen
  • Reception, HK i Aalborg
  • 100 år jubilæum, Bagterp Skole
  • Idræt på Tværs, Frejlev
  • Bjerringbro Bibliotek
  • Ishøj Bibliotek
  • Temadag på Støvring gymnasium
  • Vinterferietræning med Cirkus Flik-Flak
  • Hørning Bibliotek
  • Videbæk Bibliotek
  • Ringkøbibng Bibliotek
  • Alderslyst Bibliotek
  • Hammel Bibliotek
  • Hinnerup Bibliotek
  • Fastelavnsfest, Spastikerforeningen i Nordjylland
  • Indvielse Langå Bibliotek
  • Nytårskur i Vesthimmerland Kommune

2009

  • Julemarked, Aalborg City
  • Juletræstænding, Nyråd, Vordingborg
  • Julemarked på Nordkraft
  • Kærby Skole
  • Næstved Bibliotek
  • Vadum skole
  • Good Old Days, Åbybro
  • Skødstrup Bibliotek
  • Solbjerg Bibliotek
  • Tranbjerg Bibliotek
  • Højbjerg Bibliotek
  • Skjern Bibliotek
  • Kulturnat i Nibe
  • Plejehjemmet Skovgaarden, Hjørring
  • Viborg Bibliotek
  • KFUM-spejderne i Horsens
  • Sportsdisko i Vestbjerg
  • Kulturnat i Mariager Fjord kommune
  • Friluftsgudstjeneste ved Sdr. Trandes Kirke
  • Høstgudstjeneste i Margrethe Kirken, Aalborg
  • Dagtilbudet Gimle, Frederikshavn
  • Børnebazar, Huset, Aalborg
  • Novo Nordisk, Hotel Skaga, Hirtshals
  • Høstmarked på Gothenborg, Them
  • No Limits Festival, Skråen på Nordkraft, Aalborg
  • Aalborg Øst dagen
  • Aalborg Zoo
  • Randers Bibliotek
  • Høstfestival i Hammer Bakker
  • Kirkekaffe i Vetterslev Sogn, Ringsted
  • Vestbjerg Bibliotek
  • Børnehaven Børnely, Mou
  • Tange Sø Festival
  • Sommervarieté på Nordkraft
  • Sommercirkusskole, Jammerbugt kommune
  • Kongerslev Hestemarked
  • Sommercirkusskole, Brønderslev
  • Sommercirkusskole, Dronninglund
  • Shoppen, CitySyd, Aalborg
  • Billund Bibliotek
  • Aktiv Sommer, Huset, Aalborg
  • Brovst Børnehave
  • Møllegården, Hjallerup
  • St. Hansfest i Visse
  • Byfest Vebbestrup
  • Byfest Sulsted
  • Børnekulturdag i Skanderborg

2008

  • Juletræsfest hos JELD-WEN, Løgstør
  • Kulturnat i Mariager Fjord Kommune
  • Børnekarneval i Aalborg
  • Speedwedding, Karneval i Aalborg
  • Familiedag hos SIEMENS Wind Power, Aalborg
  • 50 års jubilæum, Tungelundskolen, Thorsø
  • Skolefest Nørhalne Skole
  • Søndagsåbent, Børnebiblioteket Viborg
  • Høstmarked, Nørresundby Kirke
  • Familiegudstjeneste, Gug Kirke
  • 20 års jubilæum, SFO Søhulen, Støvring
  • Høstfest, Hammer Bakker
  • Aalborg i Rødt


Det flyvende Kuffertcirkus